Spárovky

Spárovka je jednovrstvá lepená deska, v našem případě z jehličnaté dřeviny, která je spárotěsně slepená, souběžně vždy k podélné straně průběžných lamel ze stejného druhu dřeva. Pro spárovku se používá také výraz masivní deska. Naše spárovka je vyrábena podle normy EN 13353 pod neustálým dohledem na nejvyšší kvalitu.

Na přání zákazníka desky vyspravujeme suky z větví, lodičkami nebo tmelením. standardní broušení je prováděno zrnitostí 100. K lepení používáme lepidlo třídy D2, D3 pro interiéry a D4 pro exteriéry.

MFI WOOD spárovka je originální výrobek. Máme více než 20 letou zkušenost s výrobou nábytkových dílců a desek výhradně z vysoce kvalitní skandinávské borovice a smrku těžené pod ochranou FSC. MFI WOOD s.r.o. je vždy připraveno navrhnout optimální řešení tak, abychom Vám zajistili servis, kvalitu a spolehlivost dodávek za nejlepší možné ceny budou nejlepší pro naše zákazníky.

standardní dodací lhůta pro dodávku MFI WOOD spárovky je jeden týden. Naše zásoby surovin zaručují vysokou flexibilitu, a proto jsme schopni v případě vzniku neočekávané situace nabídnout dodací lhůty i kratší.

Údaje společné pro všechny typy spárovky

  • standardní tloušťka desek od 15mm do 55mm, na přání zákazníka od 6mm do 100mm
  • 3 různé kvality AB, BC, CC které lze vyrobit podle vašich individuálních požadavků
  • standardní broušení zrnitostí 100, individuálně až 120
  • Lepení provádíme v souladu ze stardartem třídy E1

Způsob výroby

MFI WOOD s.r.o. vyrábí spárovku na technologiích prvotřídních německých výrobců dřevozpracujících strojů Weinig a Dimter.

Naše výroba je zaměřena především na kvalitu vyráběné spárovky a zároveň na individuální přístup ke každému jednotlivému zákazníkovi. Před započetím výroby jednotlivých zakázek velmi pečlivě se zákazníkem projednáme způsob použití a umístění pohledových stran nábytkového dílce. To znamená, že předem známe účel, pro který je daná deska vyráběna. Tento individuální přístup zaručuje maximální spokojenost našich zákazníků s dodanými výrobky.

Než je řezivo vpuštěno do výroby prochází první kontrolou kvality, která se zaměřuje na správnou vlhkost materiálu. Po rozmítnutí na jednotlivé lamely (šířka 40-45 mm) a před lepením se kontroluje kvalita lamel a nevhodné lamely se vyřadí k dalšímu zpracování. Před samotným lepením se jednotlivé lamely skládají tak, aby výsledný efekt byl barevně sladěn. Po formátování se opraví případné nedostatky suky, lodičkami nebo tmelem a po vyspravení se vybrousí. Před expedicí k zákazníkovi se finální kvalita spárovky kontroluje speciálně vyškolenými kvalitáři.

Oblast použití

MFI WOOD spárovka je vhodná pro využití zejména v nábytkářském průmyslu, ale také pro truhláře a domácí kutily na výrobu různých dřevěných bytových nebo zahradních doplňků, poliček, schodů, obložení, dveří a jiných dřevěných komponentů.

Spojte se s naším produktovým manažerem a dozvíte se více o možnostech naší výroby a možného využití MFI WOOD produktů pro Váš projekt. Budeme velice rádi, pokud Vám budeme moci připravit prezentaci a nejlepší cenovou nabídku k vybudování dlouhodobého obchodního partnerství a tím zvýšili hodnotu Vašeho podnikání. Obraťte se proto na nás a my Vám navrhneme optimální řešení, které pro Vás bude maximálním přínosem.

Smrk

Smrk

Spárovka - Smrk

Smrková spárovka je jednovrstvá lepená deska, spárotěsně slepená souběžně vždy k podélné straně průběžných lamel ze stejného druhu dřeva. Vzhledem ke špičkové kvalitě vstupní suroviny, kterou je skandinávská kulatina, a našim zkušenostem ve výrobě, je MFI WOOD smrková spárovka snadno použitelná v nábytkářském průmyslu, ale také vhodná pro truhláře a domácí kutily.

Technické specifikace

Druh dřeviny smrk
Kvalita AB, BC, CC
Délka 300mm – 3100mm
Šířka 60mm – 1220mm
Tloušťka 15mm – 55mm standardně, 6mm – 100mm po domluvě
Šířka lamel 40mm – 45mm

Veškeré další informace Vám sdělí produktový manažer.

Borovice

Borovice

Spárovka - Borovice

Borovicová spárovka je jednovrstvá lepená deska, spárotěsně slepená souběžně vždy k podélné straně průběžných lamel ze stejného druhu dřeva. Vzhledem ke špičkové kvalitě vstupní suroviny, kterou je skandinávská kulatina, a našim zkušenostem ve výrobě, je MFI WOOD borovicová spárovka snadno použitelná v nábytkářském průmyslu, ale také vhodná pro truhláře a domácí kutily.

Technické specifikace

Druh dřeviny borovice
Kvalita AB, BC, CC
Délka 300mm – 3100mm
Šířka 60mm – 1220mm
Tloušťka 15mm – 55mm standardně, 6mm – 100mm po domluvě
Šířka lamel 40mm – 45mm
Vlhkost dřeva 9% +/-2%

Veškeré další informace Vám sdělí produktový manažer.

Úvod